Виховна робота

Указом Президента України від 08.05.2023 №266/2023   "Про День Європи"   відзначається щороку 9 травня спільно з державами Європейського Союзу День Європи.


Цьогоріч Україна відзначатиме День Європи разом із країнами Європейського Союзу – 9 травня, в статусі країни-кандидата на членство в ЄС. Ми є частиною родини європейських держав зі спільними цінностями та прагненнями, а Збройні Сили України міцно стоять на захисті всієї Вільної Європи.

Саме в цей день 1950 року, тодішній міністр закордонних справ Франції Робер Шуман, один із батьків-засновників Об'єднаної Європи, проголосив свою відому декларацію. Вона розпочинається словами: «Мир у світі неможливо забезпечити без прогресивних зусиль, сумірних рівню небезпеки, яка перед ним постає». Нині вважається, що Декларація Шумана офіційно започаткувала процес європейської інтеграції. А 9 травня затверджено в Європейському Союзі як День Європи, один із офіційних символів ЄС. 







 8 травня, у День памʼяті та примирення, українці вшановують тих, хто у Другій світовій війні боровся з нацизмом та переміг його, а також усіх жертв тієї війни.

    Друга світова війна, яка тривала з 1939 до 1945 року, була одним із найкривавіших та найбільших збройних конфліктів в історії людства. Участь у ній брали понад 60 держав. Бойовими діями були охоплені Європа та Східна Азія, Африка й Близький Схід, Атлантика і Тихий океан. Загинуло від 50 до 85 мільйонів людей. Україна була одним з основних полів битв Другої світової війни, і простором, де тоталітарні режими – нацистський і радянський – вчиняли масові злочини.

   Відзначати День памʼяті та примирення 8 травня європейська традиція памʼятання про Другу світову війну, яку українська держава послідовно впроваджує після Революції гідності. Це означає, що ми вшановуємо всіх, хто боровся з нацизмом, та всіх жертв, беремо до уваги всі аспекти війни, акцентуємо на її людському вимірі та завданих стражданнях.

 


Щороку 26 квітня в Україні відзначають День пам'яті Чорнобильської трагедії та вшановують полеглих учасників ліквідації наслідків аварії. В 7 -Б класі проведено виховну годину "Сумні Чорнобильські дзвони"






22.01 наша країна відзначає День Соборності. У 7-Б класі пройшла інформаційна хвилина,перегляд презентації "Лише в єдності наша сила".


06.12.22 р. З учнями 7-Б класу Селидівської ЗОШ №2 класний керівник провела виховну годину до Дня збройних сил України.Учні ознайомилися із славними традиціями українського війська,що бере початок ще з часів Київської Русі та Запорізької Січі,із героїчними сторінками періоду XX століття,виховували почуття патріотизму,людяності,любові до своєї Батьківщини. Учні розгадували кросворд і висловлювали власну позицію  щодо необхідності існування в державі власної армії.






26 листопада Україна і світ вшанують пам’ять жертв Голодомору-геноциду. Розпочинаємо інформаційну кампанію «Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо»

 26 листопада Україна і світ вшанують пам’ять жертв Голодомору-геноциду. Розпочинаємо інформаційну кампанію «Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо»

Щороку в четверту суботу листопада вшановуємо пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. У 2022-му пам’ятна дата припадає на 26 листопада.

Український інститут національної пам’яті оприлюднив інформаційні матеріали до цьогорічних роковин. Інформаційна кампанія на вшанування пам’яті жертв проходитиме під гаслом «Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо».

Цього року ми вшановуватимемо жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни Росії проти України. Через дев’ять десятиліть після Голодомору-геноциду проти українців знову застосовують геноцидні практики.

У нинішній війні Росія переслідує ту саму мету, що й під час Голодомору 1932–1933 років – знищення української ідентичності та української нації. І тоді, і нині Росія намагається зламати волю українців до спротиву, кидає проти нас весь свій терористичний арсенал. Сталін у XX столітті та Путін у XXI зробили вибір на користь геноцидів, бо інші методи упокорення українського народу не спрацювали.

Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах, з усією наочністю демонструють: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані.

В умовах повномасштабної війни один із ключових способів вшанувати пам’ять убитих голодом  – долучитися до акції «Запали свічку» та закликати українців по всьому світу і громадян інших країн засвітити вогники у вікнах як вияв скорботи за загиблими, віри в перемогу України й готовності докласти зусиль, щоб геноциди не повторювалися.


26 листопада, о 16:00, долучіться до Загальнонаціональної хвилини мовчання.

Оцінки кількості загиблих внаслідок Голодомору 1932–1933 років коливаються від 3 до 7 мільйонів жертв. Називаються й більші цифри. Радянський Союз намагався приховати правду про геноцид. У роки Голодомору західні уряди, прагнучи не погіршувати відносини з СРСР, воліли мовчати. Після Другої світової війни на міжнародному рівні було засуджено нацизм, проте злочини радянського режиму, зокрема й Голодомор-геноцид українців, залишилися без належної та єдиної міжнародної оцінки навіть після розпаду Союзу. А ще через три десятиліття режим у Росії знову вдався і до геноцидних практик щодо українців, і до використання голоду як інструменту, щоб тиснути на міжнародну спільноту.

Наше сьогодення вчить: щоб слугувати запобіжником проти повторення трагедій і злочинів минулого, наша пам’ять має бути живою і чесною, а в ставленні до тих, хто вчиняє злочини проти людства, не повинно бути подвійних підходів.

Тому цьогорічна кампанія на вшанування пам’яті жертв Голодомору проходитиме під гаслом «Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо!».

Пам’ятаємо злочин сталінського геноциду та його жертв. Єднаємося, тому що єдність є запорукою нашої перемоги. Роз’єднаність і непорозуміння стали причиною втрати українцями власної держави у 1920-х, її окупації більшовиками і вчинення злочину геноциду. Але зараз Україна і світ – інші. Ми маємо власну державу та Збройні сили, підтримку світу, військову, фінансову, дипломатичну допомогу. І найголовніше – згуртованість народу. Тому ми вистоїмо й переможемо.

 Перегляньте відео за цим посиланням.



 21 листопада - День Гідності та Свободи!


https://youtu.be/LaPlipDw_PY    За цим посиланням можна переглянути відео до Дня Гідності та свободи.


 14 жовтня, у християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці, українці святкують День захисників і захисниць України та День козацтва.

День захисників і захисниць України – державне свято, що відзначається 14 жовтня. Започатковано 14 жовтня 2014 року президентським указом з назвою "День захисника України". 14 липня 2021 року Верховна Рада України перейменувала свято на День захисників і захисниць України.

Нагальна потреба у такому загальнодержавному святі особливо гостро постала після російської окупації Криму та початку воєнних дій на території Донецької та Луганської областей. Безпрецедентні зразки мужності та відваги, виявлені нашими бійцями на передовій новітньої російсько-української війни, сотні відданих життів за Батьківщину потребували гідного вшанування з боку суспільства й держави



29 вересня 2022 року виповнилося 81 рік однієї з найтрагічніших сторінок в історії ХХ століття – початку масових розстрілів мирного населення, вчинених гітлерівцями в урочищі Бабин Яр під час окупації Києва у 1941-1943 роках.

За інформацією Українського інституту національної пам’яті, Бабин Яр – місце пам’яті та некрополь близько 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених, розстріляних нацистами. Серед них – євреї і роми, червоноармійці, комуністи, підпільники Організації українських націоналістів, в’язні Сирецького концтабору, «саботажники», порушники комендантської години та навіть пацієнти психіатричної лікарні імені Павлова.
Масовий розстріл євреїв у Бабиному Ярі 29–30 вересня 1941 року став символом «Голокосту від куль» і нацистської політики масового знищення людей.

День визволення Донбасу від фашистських загарбників

08.09.2022 в 8:00

Щороку 8 вересня відзначається знаменна дата – День визволення Донбасу від фашистських загарбників. Цього дня ми віддаємо данину поваги тим, хто героїчно боронив свою землю зі зброєю в руках та самовіддано працював у тилу, вшановуємо пам’ять тих, хто загинув, визволяючи рідний край від нацистських окупантів.
Неймовірно важким був шлях до мирних днів, до того часу, як над Донбасом відгриміли останні залпи війни. Окупація Донеччини тривала 2 роки. За цей страшний період загарбники спричинили нашій землі чимало горя. Плата за волю і свободу життя виявилася величезною: значна кількість полеглих на полях боїв, загиблих в окупації, поранених та ненароджених, десятки тисяч перетворених на руїни міст і сіл. Ми завжди пам’ятатимемо тих, хто гідно пройшов важкими дорогами війни та виконав свій священний обов’язок – захищати від загарбників свій рідний край.
Минуло вже багато років з того переможного дня, коли було покладено край поневоленню нашої землі, але і донині не вщухає біль людських втрат у тій жахливій смертоносній війні. І, нажаль, сьогодні нам також довелося побачити на власні очі, що таке війна, що таке відчуття дикого болю в душі, коли здригається рідна земля, спалахують домівки та гинуть мирні жителі. Тим більше розумієш значення слову «мир» і велику складність усіх кроків до нього.Російські війська ведуть окупаційну війну. Але ми віримо в Збройні Сили України, і віримо в перемогу і в те що у нас попереду новий День визволення Донбасу від окупантів.

Схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, хто звільняв нашу землю від нацистської окупації. Велика шана і подяка воїнам, які вже понад 8 років захищають Україну від російської навали, щоб жахіття війни знов стали минулим і ніколи не повторювалися.

Україна святкує День Незалежності, вперше – в умовах великої війни

24 серпня Україна відзначає 31 рік від дня відновлення Незалежності.

Україна святкує День Незалежності, вперше – в умовах великої війни
Фото: ukrinform.ua

24 серпня 1991 року припинила своє існування Українська Радянська Соціалістична Республіка – Верховна Рада затвердила Акт проголошення Незалежності України. З того часу щороку наприкінці серпня в Україні відзначається День Незалежності. Серед його традицій – військовий парад у столиці, фестивалі, концерти.

Свято цього року збігається з трагічною датою: пів року тому, 24 лютого, РФ розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. Напередодні свята Росія посилила постріли української території. Вночі 24 серпня під ударами російської армії опинилися Харків, Дніпро та Запоріжжя. Щоб не наражати українців на небезпеку, масові святкові заходи в Україні проводитися не будуть.

Нагадаємо, вчора українці святкували День Державного Прапора. Свято відзначається щорічно 23 серпня, напередодні Дня Незалежності України.

Шановні учні,вітаю вас із Днем державного прапора України. пропоную переглянути відео за наступним посиланням.
Пишаймося нашою Батьківщиною,пам'ятаймо - ми непереможні. 

  https://youtu.be/y-VwueaZNXM





28 липня цього року Україна вперше відзначає День української державності. Символічно це свято прив’язане до Дня хрещення Русі-України, яке відзначалося у цей день протягом багатьох років. 

Свято встановлено указом президента Володимира Зеленського 24 серпня 2021 року, підписаним під час урочистостей до тридцятої річниці незалежності України. Зеленський підписав указ під час параду.

Щиро вітаємо українців із Днем Української Державності!

У цей день ми особливо дякуємо всім, хто боронить нашу землю і незалежність на передньому краї, і прямо зараз дає відсіч агресору на фронті. І усім, хто працює на нашу спільну перемогу!
Разом до перемоги!

Слава Україні! 




                                       
                  
        У 5-б класі відбувся олімпійський урок.Діти дізналися про історію олімпійських ігор.А спортсмени нашого класу розповіли про свої перемоги та поділилися досвідом у досягненні нових рекордів.







  У рамках Олімпійського тижня між учнями 5-А та 5-Б класів була проведена спортивна естафета. Хоч ми й не перемогли,зате навчились працювати дружно,командою.Наступного разу сподіваємося на перемогу.




     Перший день нового навчального року розпочався з години спілкування " Україна починається з тебе". Учні здійснили віртуальну космічну подорож планетою Знань і познайомилися з предметами.які вивчатимуться у 5 класі.Було виготовлено колаж,в якому учні висловили свої  побажання рідній Україні.




Комментариев нет:

Отправить комментарий